Pomoc dla sektorów energochłonnych - grafika ilustracyjna

Pomoc dla sektorów energochłonnych

Uchwała w sprawie przyjęcia programu rządowego pod nazwą „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022r.” przyjęta przez Radę Ministrów.

3 stycznia br. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu rządowego pod nazwą „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022r.”, przedłożoną przez ministra rozwoju i technologii.

Rząd udzieli wsparcia finansowego polskim firmom energochłonnym, ze względu na wzrost cen energii i gazu ziemnego w 2022r. Pomoc pozwoli przedsiębiorstwom utrzymać płynność, rentowność, miejsca pracy oraz zdolności produkcyjne w kryzysowym czasie. Szacuje się, że wsparcie uzyska ok. 1000 przedsiębiorstw.

Na program rząd przeznaczy ponad 5 mld zł.

Operatorem programu będzie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór wniosków powinien zostać uruchomiony do połowy stycznia. Przedsiębiorcy będą mieli 14 dni na składanie wniosków od dnia opublikowania przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz operatora programu informacji o możliwości składania wniosków.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.